SENDIM EM LINHA SENDIN
← ls berbos mirandeses

lhicenciar

65 formas · 5 bezes ne l nuosso mirandés scrito

← todos ls berbos
Formas nominais
Infinitivo
lhicenciar 1×
Particípio
lhicenciado
Gerúndio
lhicenciando
Indicativo
Presente
you lhicencio
tu lhicencias
el/eilha lhicencia
nós lhicenciamos
bós lhicenciais
eilhes/eilhas lhicencían
Pretérito imperfeito
you lhicenciaba
tu lhicenciabas
el/eilha lhicenciaba
nós lhicenciábamos
bós lhicenciábades
eilhes/eilhas lhicenciában
Pretérito perfeito
you lhicenciei
tu lhicencieste
el/eilha lhicenciou
nós lhicenciemos
bós lhicenciestes
eilhes/eilhas lhicenciórun
Pretérito mais-que-perfeito
you lhicenciara
tu lhicenciaras
el/eilha lhicenciara
nós lhicenciáramos
bós lhicenciárades
eilhes/eilhas lhicenciáran
Futuro
you lhicenciarei
tu lhicenciarás
el/eilha lhicenciará
nós lhicenciaremos
bós lhicenciareis
eilhes/eilhas lhicenciaran
Conjuntivo
Presente
you lhicencíe
tu lhicencíes
el/eilha lhicencíe
nós lhicencíemos
bós lhicencíedes
eilhes/eilhas lhicencíen
Pretérito imperfeito
you lhicenciasse
tu lhicenciasses
el/eilha lhicenciasse
nós lhicenciássemos
bós lhicenciássedes
eilhes/eilhas lhicenciássen
Futuro
you lhicenciar 1×
tu lhicenciares
el/eilha lhicenciar 1×
nós lhicenciarmos
bós lhicenciardes
eilhes/eilhas lhicenciáren
Condicional
you lhicenciarie
tu lhicenciaries
el/eilha lhicenciarie
nós lhicenciariemos
bós lhicenciariedes
eilhes/eilhas lhicenciarien
Imperativo
tu lhicencia
bós lhicenciai
Infinitivo pessoal
you lhicenciar 1×
tu lhicenciares
el/eilha lhicenciar 1×
nós lhicenciarmos
bós lhicenciardes
eilhes/eilhas lhicenciáren

Las cunjugaçones son de l Verbix, que las fai a partir de la Convenção Ortográfica da Língua Mirandesa (Manuela Barros Ferreira et al., Câmara Municipal de Miranda do Douro, 1999). Usadas cun licença Creative Commons BY-NC. Las cuontas de cada forma son de l mirandés scrito de l nuosso arquibo: La Jinela, La Stória i l curso de mirandés.

Ação concluída.
Antrar

Para screbires ne l sítio, diç-mos quien sós. Ye ua beç — depuis quedas antrado.

ó